Tramwajowe otwarcie sezonu letniego 2023

Już w sobotę 24 czerwca rozpoczyna się sezon letni, a to oznacza także regularne kursy linii 8 obsługiwane przez tramwaje zabytkowe. We wszystkie wakacyjne weekendy wyróżnione w rozkładzie jazdy kursy obsługiwane będą przez tramwaje 3x105Na
z 1982/83 roku oraz 102Na z 1970 roku. Z racji tego, że początek sezonu zbiega się z obchodami 150-lecia tramwajów w Gdańsku, nasze stowarzyszenie przygotowało dodatkowe, specjalne pamiątkowe bilety na pierwszy dzień kursów. W sobotę 24 czerwca w zabytkowych tramwajach na linii 8 spotkać będzie można naszych członków, przypominających o okrągłej rocznicy. Dziękujemy Zarządowi Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz Spółce Gdańskie Autobusy i Tramwaje za wsparcie naszej inicjatywy!

 

Uwaga! Bilet pamiątkowy ma charakter wyłącznie promocyjny i nie stanowi dokumentu potwierdzającego możliwość przejazdu. W pojazdach obowiązują bilety zgodne z taryfą ZTM w Gdańsku.

 

Władze Miasta zapraszają także na obchody 150-lecia tramwajów w Gdańsku – w niedzielę 25 czerwca. W programie m.in. parada tramwajów z Węzła Groddecka w Śródmieściu w kierunku Żaglowej Amber-Expo, gdzie zorganizowany zostanie piknik rodzinny. Również zapraszamy!