O nas

Jesteśmy stowarzyszeniem osób, związanych z pielęgnacją historii gdańskich tramwajów i autobusów. W naszych szeregach znajdują się osoby w rozmaitym przekroju wiekowym, zawodowym, czy naukowym, ale wszystkich łączy pasja do transportu publicznego. Współpracujemy z wieloma regionalnymi podmiotami związanymi z komunikacją miejską, m.in. ze spółką Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Przewozami Autobusowymi GRYF, czy Kultowym Ikarusem. Naszą misją jest dbałość o tramwajowy i autobusowy tabor historyczny, organizacja otwartych dla publiki wydarzeń, prowadzenie działań popularyzacji historii transportu zbiorowego, a także powiązane z tym aktywności.

 

Struktura Stowarzyszenia

Podstawowymi organami Stowarzyszenia są Zarząd oraz Komisja Rewizyjna. Zarząd Stowarzyszenia ma za zadanie m.in. określanie kierunków działania, realizacja wyznaczonych celów, czy prowadzenie dokumentacji. Do zadań Komisji Rewizyjnej należy natomiast m.in. sprawowanie kontroli nad działalnością Stowarzyszenia.

 

W skład obecnego Zarządu Stowarzyszenia, wybranego w styczniu 2023 r., wchodzą:

Wiktor Wiese
Wiceprezes-Sekretarz

Cezary Kamiński
Prezes Zarządu

Bartosz Sokołowski
Wiceprezes-Skarbnik

W skład obecnej Komisji Rewizyjnej, wybranej w styczniu 2023 r., wchodzą:

Maciej Dąbrowski – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Mateusz Grabowski – Członek Komisji Rewizyjnej

 

Stowarzyszenie Grupa Tramwajowo-Autobusowa WPK GG

Numer KRS: 0001017892

NIP: 9571154712

REGON: 52440534600000

 

Wesprzyj nasze działania!

Nasza działalność wiąże się z różnymi wydatkami. Jeśli chcesz nas wesprzeć finansowo, zachęcamy do przekazania nam darowizny:
Numer konta (Nest Bank): 90 2530 0008 2049 1076 5488 0001
Nie zapomnij o odpowiednim tytule wpłaty, np: "Darownizna" 🙂